Edukacja domowa – zajęcia w domu nie muszą być nudne!

O edukacji domowej słyszymy dziś coraz więcej i częściej, a wszystko to za sprawą rodziców, którzy z powodzeniem podjęli próby nauczania swoich pociech i to oni przywołują najwięcej zalet takiego rozwiązania. Do tej formy nauczania z pewnością przyczyniła się także pandemia. Edukacja domowa jest alternatywą do nauczania tradycyjnego. To w teorii. A jak w praktyce?

Od 2020 roku prowadzimy z powodzeniem zajęcia dla dzieci z tzw. edukacji domowej.
Przede wszystkim stawiamy na jakość nauczania. W tym celu wszystkie zajęcia odbywają się online, na intuicyjnej platformie LangLion lub innej wskazanej przez nauczyciela, gdzie razem z uczniem może swobodnie korzystać ze wszystkich materiałów edukacyjnych bogatych w ćwiczenia interaktywne, animacje, piosenki i gry edukacyjne. Każdy rodzic zapisując dziecko do naszego Centrum otrzymuje login i hasło do konta kursanta. Platforma jest dostępna 24h/7 dni w tygodniu, co pozwala dostosować naukę do indywidualnego grafiku zajęć i obowiązków rodziny. Zajęcia prowadzą specjaliści, egzaminatorzy, nauczyciele z pasją, którzy potrafią skutecznie zachęcić do swojego przedmiotu. Wymagają, ale są wymagającymi przewodnikami po świecie wiedzy. Od uczniów wymagana jest samodyscyplina i ciekawość naukowa.

Naszą misją jest wspieranie rodziców, którzy zdecydowali się na edukację domową swoich dzieci. Chcemy towarzyszyć w edukacyjnej podróży: motywować i służyć dydaktycznym oraz merytorycznym doświadczeniem. Stawiamy na partnerstwo, nie stawiamy ocen, nie robimy sprawdzianów, wspólnie z uczniami wyznaczamy ścieżkę i cel naszych spotkań. Kluczem do sukcesu jest u nas pasja nauczyciela i motywująca atmosfera na, ale również po zajęciach.

 

Spotkania prowadzimy w oparciu o indywidualne potrzeby ucznia, jego zainteresowania, preferencje form oraz tempa pracy.

 

Dla dzieci z edukacji domowej proponujemy zajęcia indywidualne lub grupowe z każdego przedmiotu szkolnego oraz języków obcych takich jak: angielski, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i niemiecki. Rozwijamy zainteresowania młodych ludzi, a także przygotowujemy do egzaminów zgodnie z wymaganiami. Organizujemy również warsztaty cykliczne takie jak:

  • warsztaty młodego pisarza,

  • warsztaty dziennikarskie,

  • warsztaty efektywnej nauki,

  • warsztaty kreatywnego myślenia,

  • warsztaty filozoficzne,

  • warsztaty młodego naukowca,

  • warsztaty o demokracji

    Szczegóły dotyczące konkretnych edycji warsztatów publikujemy w aktualnościach. Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego.