Korepetycje online- kiedy warto z nich korzystać?

Korepetycje online zyskały na popularności w czasach pandemii i otworzyły nowe, nieznane możliwości edukacyjne zarówno dla uczniów, jak i dla korepetytorów. Na rynku edukacyjnym pojawiło się wiele narzędzi do prowadzenia lekcji zdalnych, które znacznie ułatwiają prowadzenie tego typu zajęć.

Przy pomocy komunikatora łączymy się na korepetycje online pojedynczo lub grupowo. Do najbardziej znanych komunikatorów należy zoom, teams, google meet czy clickmeeting.

Korepetytor na lekcji online ma możliwość korzystania z nieograniczonych pomocy dydaktycznych znajdujących się w sieci lub może przygotować je samodzielnie. W zależności od specyfiki danego przedmiotu korepetycje online będą miały różnych charakter (podobnie jak lekcje stacjonarne).  I tak na przykład korepetycje z języka angielskiego skupiają się na komunikacji, która często prowadzona jest w oparciu o przygotowane przez korepetytora prezentacje. Nauczyciel może współdzielić pliki, w których razem z uczniami tworzy notatki, wyświetlać zadania, strony z podręczników czy też jak w przypadku języka angielskiego -odtwarzać pliki dźwiękowe oraz video. W przypadku korepetycji online z chemii czy matematyki główną rolę odegrają dobre tablice online, które dają możliwość wspólnego rozwiązywania zadań przygotowanych przez nauczyciela. Każdy dobry korepetytor posiada tablet graficzny, przy pomocy którego pisze na ekranie w identyczny sposób jak na szkolnej tablicy. Jeśli planujesz zapisać się na korepetycje online z przedmiotów ścisłych takich jak matematyka czy chemia, również powinieneś zaopatrzyć się w tego typu sprzęt.

korepetytor online

Jakie są zalety korepetycji online?

Niewątpliwą zaletą korepetycji online jest oszczędność czasu zarówno ucznia jak i korepetytora. Do lekcji wystarczy usiąść 2-3 minuty przed planowaną godziną jej rozpoczęcia, nie potrzebujesz dodatkowych, często kilkudziesięciu minut na dojazdy.

Kolejną ogromną zaletą korepetycji online jest możliwość pełnego skupienia i koncentracji oraz maksymalne wykorzystanie przeznaczonego na korepetycje czasu. Nie tracisz już go na przepisywanie zadań do zeszytu, gdyż każda tablica może zostać Ci udostępniona, a Ty zdecydujesz, czy taka forma wystarczy Ci do powtórki, czy chcesz te materiały wydrukować, aby mieć je w formie papierowej. Powtórki z korepetycji online są znacznie łatwiejsze, gdyż wszystkie materiały i linki są Ci udostępniane, możesz również zapytać korepetytora o możliwość nagrania zajęć, w celu ich późniejszego odtworzenia. Korepetycje grupowe zazwyczaj są nagrywane dla nieobecnych, aby mogli uzupełnić sobie braki. W przypadku zajęć stacjonarnych nie masz takiej możliwości, a Twoja nieobecność skutkuje tym, że nie masz pojęcia, co działo się na lekcji.

Korepetycje online to również nieograniczony dostęp do korepetytorów. Potrzebujesz konwersacji z języka angielskiego z Anglikiem? Bardzo proszę, dziś to nic trudnego. W jednym czasie łączysz się z nauczycielem z innego miasta, kraju czy nawet kontynentu. Dzięki temu jeszcze lepiej możesz poznać kulturę i zwyczaje panujące na drugim końcu świata. Decydując się na nauczanie stacjonarne, masz ograniczony dostęp do korepetytorów z Twojej okolicy. W przypadku korepetycji online nie ma takiego problemu, Twój korepetytor może mieszkać setki kilometrów od Ciebie. Korepetycje grupowe? Bez względu na to, czy chodzi o chemię, fizykę, matematykę czy język angielski, korepetycje grupowe również mają wiele zalet: wzajemna motywacja, dobra atmosfera i co ważne – niższa cena.

Jak znaleźć dobrego korepetytora online?

Niewątpliwie nie jest to łatwa sprawa. Internet to kopalnia ogłoszeń korepetytorów online. Jak więc wybrać najlepszego i czym się kierować? W odpowiedzi na to pytanie mogę powiedzieć: To zależy od… no właśnie – spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jaki jest cel korepetycji? W jakim wieku jest dziecko? Czy uczeń posiada specyficzne trudności, które należy brać pod uwagę? Jeśli chcesz przygotować się celująco do matury lub egzaminu ósmoklasisty – wybierz osobę z doświadczeniem, egzaminatora okręgowej komisji egzaminacyjnej, który dokładnie wie, czego się spodziewać, zna specyfikę danego egzaminu oraz jak przygotować ucznia „pod klucz” do poszczególnych zadań. Jeśli Twoje dziecko jest w szkole podstawowej, a Ty potrzebujesz pomocy na już, możesz zdecydować się na współpracę ze studentem, który bez problemu poradzi sobie z prostymi zagadnieniami, a jego cena będzie znacznie niższa niż nauczyciela z kwalifikacjami. Szukając pomocy dla dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zwróć uwagę, aby nauczyciel miał przygotowanie oraz doświadczenie w pracy z dziećmi o tego typu trudnościach, gdyż ten rodzaj korepetycji wymaga odpowiedniego przygotowania, cierpliwości oraz zrozumienia ze strony korepetytora. Decydując się na korepetycje online w Centrum Edukacyjnym Talentum, masz pewność, że profesjonalnie doradzimy Ci oraz dobierzemy korepetytora do Twoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą 🙂

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *