Szkoła pisania

Szkoła pisania

Pisanie wypracowań sprawia Ci wiele kłopotów? Czasami spędzasz wiele godzin nad pustą kartką? W szkole nie piszesz zbyt wielu prac i brak Ci doświadczenia oraz pewności w tej dziedzinie? Pomożemy Ci! Podczas zajęć nauczysz się najważniejszych wyznaczników pisania dłuższych form wypowiedzi.

Dlaczego warto skorzystać z kursu szkoła pisania ? 

Rozprawka? Opowiadanie Przemówienie? Artykuł Inna forma wypowiedzi? Jak zacząć? Jak zbudować argument? Jakie lektury wybrać? Co uwzględnić w tekstach wypracowań Jeżeli masz takie dylematy, to ten kurs jest dla Ciebie. Zapoznamy Cię z zasadami tworzenia tekstów wypowiedzi argumentacyjnej i twórczej. Wspólnie wypracujemy metody pozwalające osiągnąć jak najwyższą satysfakcję ze stworzonej pracy.

Podczas zajęć zdobędziesz umiejętność wypowiadania się w określonych formach wypowiedzi pisemnych, stosując dla danego gatunku odpowiednią kompozycję. Nauczymy Cię rozpoznawać intencje wypowiedzi rozmówcy oraz wyrażać własne zdanie. Zdobędziesz też umiejętność stosowania środków stylistycznych, będziemy wspólnie pracować nad językiem Twoich wypowiedzi, nauczysz się pisać poprawnie pod względem językowym, ortograficznym i interpunkcyjnym. Nie zapomnimy też o formach użytkowych, zaproszenie, ogłoszenie, zawiadomienie, notatka. Nie będziesz już miał problemu z ich tworzeniem.

Postaramy się wspólnie, aby żaden temat wypowiedzi pisemnej nie był już kłopotliwy, abyś znał sposoby na poradzenie sobie nawet z najtrudniejszym zagadnieniem literackim.

Kurs
Jak będziemy pracować?

Zapraszamy na kurs, który w części teoretycznej zapozna Cię z ogólnymi zasadami tworzenia wypowiedzi pisemnej. Ważniejsza jednak będzie część praktyczna. Kursanci będą pisać prace pod kierunkiem prowadzącego, otrzymają zwrotną informację o swoich osiągnięciach.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, część wykładowa zostanie ograniczona do minimum, pisanie wypracowań poprzedzi dyskusja. Liczymy na aktywny udział uczestników kursu.

Zapraszamy do nowej grupy dla klas 6-8 sp we wtorki o godzinie 16.00
Start: 22.11.2022

1 x tydzień

według harmonogramu roku szkolnego 

45zł/60 min