Warsztaty Młodego Pisarza

Ja piszę! – Warsztaty Młodego Pisarza  

“Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie…” 

Wiesław Brudziński 

Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, ale nie wiesz, jak zacząć pisać – zgłoś się do nas! W naszej bogatej ofercie Centrum Nowoczesnej Edukacji Talentum.pl są także Warsztaty Młodego Pisarza „Ja piszę!” 

Jeżeli od dawna męczy Cię pytanie podczas pisania wypracowań szkolnych: „jak zacząć?”, to nasze warsztaty są właśnie dla Ciebie! 

Proponujemy warsztaty pisarskie dla dwóch grup: uczniów ze szkoły podstawowej i liceum, które pomogą Ci wznieść się na wyżyny pisarstwa. Nauczysz się także pisania wypracowań – różnych form wypowiedzi pisemnej najwyżej punktowanych na egzaminach (ósmoklasisty i maturalnym). 

Warsztaty Młodego Pisarza to cztery spotkania po dwie godziny lekcyjne przez dwa weekendy (Łącznie 8 godzin lekcyjnych), w kameralnych grupach (4-6 osób). Każde spotkanie poświęcone jest nowym zagadnieniom. Lekcje będą poszukiwaniami odpowiednich słów, technik pisarskich czy inspiracji. Podpowiemy, jak sprawnie tworzyć niesamowite historie. Nauczysz się technik i elementów kreatywnego pisania. 

Prowadząca od lat prowadzi w szkole warsztaty dziennikarskie. Współpracowała z dziennikarzami lokalnych gazet i radia, jest recenzentką książek, wykładowcą uczelnianym, ale również nauczycielem z pasją w szkole podstawowej i liceum. Chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomoże rozbudzić Twoja wyobraźnię, poszerzy horyzonty oraz ułatwi spojrzenie na temat, który poruszasz. Otworzysz serce i umysł! Zobaczysz, jakie to proste, bo parafrazując słowa znanej piosenki: „pisać każdy może”. 

Blok I 

Poznajemy warsztat pisarza 

  • Jak napisać dobry tekst? Wciągające wprowadzenie, ciekawe rozwinięcie, zaskakujące zakończenie  
  • Moje pierwsze zdanie – zaciekawiaj już na początku 
  • Tworzenie fabuły nie takie straszne 
  • Magia słów – wzbogacamy nasz słownik 

Blok II 

Piszę, więc jestem – tworzymy różne formy wypowiedzi 

  • Pisanie wcale nie takie trudne – „spinacze tekstu”, budowa klamrowa 
  • Praktyczne zastosowanie zasad ortografii i interpunkcji 
  • Tworzenie koncepcji wypowiedzi argumentacyjnej – dobór i formułowanie argumentów oraz przykładów w dłuższej formie wypowiedzi pisemnej 
  • Rozmowa kontrolowana – jak zbudować ciekawe dialogi i poprawnie je zapisać 
  • Uczyć się od najlepszych – triki znanych pisarzy 

Koszt warsztatów: 240 zł (W cenie wszystkie materiały oraz dostęp do platformy)

Najbliższe edycje warsztatów: 

 10-11.04.2021 oraz 17-18.04.2021 w godzinach:

Szkoła podstawowa 9.00-10.30

Liceum 12.00-13.30