Doradztwo zawodowe online

Nie wiesz, czym chcesz się zająć w przyszłości? Zastanawiasz się jaki profil wybrać w liceum? Chcesz osiągnąć swój cel, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Kończysz szkołę i nie wiesz co ze sobą dalej zrobić? Masz mętlik w głowie? Mamy dla Ciebie zajęcia z doradztwa zawodowego online, podczas których:

  • dowiesz się, jakie są Twoje predyspozycje zawodowe,
  • wykonasz testy diagnozujące Twoje umiejętności,
  • poznasz różne zawody z kręgu własnych zainteresowań i będziesz wiedział jak zdobyć konkretne wykształcenie,
  • zapoznasz się z różnymi ścieżkami kariery, które doprowadzą Cię do osiągnięcia wymarzonego celu.

Czym zajmuje się doradca zawodowy?

Doradca zawodowy to specjalista, który pomaga klientowi (w naszym wypadku uczniom) w planowaniu przyszłej kariery i podejmowaniu decyzji związanych z ich życiem zawodowym. Doradcy zawodowi posiadają wiedzę na temat rynku pracy, trendów zawodowych, umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w różnych branżach.

Na naszych konsultacjach z doradztwa zawodowego online pomożemy Ci ocenić Twoje umiejętności, talenty, zainteresowania i cele zawodowe. Przeprowadzimy wywiad, testy i inne metody oceny, aby lepiej zrozumieć indywidualne preferencje i predyspozycje zawodowe.

Doradca zawodowy śledząc trendy i zmiany na rynku pracy, pomaga klientom opracować strategie długoterminowego rozwoju kariery, określa cele i ścieżki rozwoju. Opracowuje plany działań, które mogą pomóc osiągnąć zamierzone cele zawodowe.

Jak wyglądają konsultacje z doradcą zawodowym online?

Doradztwo zawodowe online w Talentum prowadzimy indywidualnie w cyklu kilku spotkań po 60 minut. W czasie spotkań poprzez komunikator online przeprowadzany jest wywiad wstępny, aby poznać ucznia, zrozumieć jego sytuację życiową, cele i oczekiwania, umiejętności, zainteresowania i plany na przyszłość.

Następnie przeprowadzamy analizę umiejętności i zainteresowań. Doradca zawodowy online może zastosować różne metody, takie jak testy osobowości, narzędzia oceny kompetencji czy kwestionariusze. To pozwala określić obszary, w których uczeń może odnaleźć satysfakcję zawodową.

Doradca zawodowy przeprowadza badanie rynku edukacyjnego, aby zidentyfikować potencjalne możliwości edukacyjne i zawodowe zgodne z profilami uczniów. Może omówić trendy i perspektywy zatrudnienia w różnych sektorach oraz przedstawić informacje dotyczące wymaganych kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia.

Na podstawie zebranych informacji i dyskusji z uczniem, doradca zawodowy opracowuje spersonalizowany plan działania. Plan ten może obejmować cele krótko- i długoterminowe, sugerowane ścieżki rozwoju, wybór szkoły, profilu lub inne działania, które mogą wesprzeć ucznia w osiągnięciu zamierzonych celów zawodowych. Doradca zawodowy śledzi postępy ucznia i zapewnia kontynuowane wsparcie.

Doradztwo zawodowe online dla kogo?

Zajęcia doradztwa zawodowego online to wsparcie i pomoc, gdy nie wiemy, czym chcemy się zająć. Mamy trudności w podjęciu decyzji lub tej decyzji nie jesteśmy pewni. Doradca zawodowy diagnozuje potrzeby ucznia, przedstawia możliwości i pomaga w poukładaniu faktów o predyspozycjach, możliwościach i umiejętnościach.

Pamiętaj! To zawsze Ty decydujesz, jaką drogą edukacyjno-zawodową będziesz podążał.