Zajęcia teatralne w Pruszkowie

Chcesz opowiadać historie, wymyślać fantastyczne światy, przebierać się, dawać upust swoim emocjom i grać na scenie? Chcesz otworzyć się i wzmocnić poczucie własnej wartości? Oswoić z występami publicznymi? I współtworzyć przedstawienia? Zapraszamy na zajęcia teatralne, które rozwijają kreatywność.

Planujemy dobrze się bawić i zdobywać nowe umiejętności, wykorzystując pokłady dziecięcej energii i niczym nieskrępowanej wyobraźni. Gry i zabawy aktorskie – ruchowe, słowne i improwizacyjne oparte są na pedagogice teatru. Uczestnicy warsztatów będą wcielać się w różne postaci, szukać nieszablonowych, scenicznych rozwiązań, rozwijać inwencję twórczą i przygotowywać autorskie przedstawienia.

W planach 2 pokazy (semestralny i końcowy).

Jeśli chcesz bawić się, a jednocześnie rozwijać swoją wyobraźnię i otwartość, zajęcia teatralne w Talentum będą do tego idealną okazją!

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-3 oraz 4-7) przez Joannę Pietraszek, pedagożkę teatru i animatorkę kultury, która od wielu lat prowadzi zajęcia teatralne w różnych miejscach, m. in. w Teatrze Polskim w Warszawie. Joanna Pietraszek – pedagożka teatru, nauczycielka języka polskiego, instruktorka teatralna i animatorka kultury. Od wielu lat pracuje teatralnie z różnymi grupami wiekowymi – obecnie m. in. w Teatrze Polskim w Warszawie. Pisze autorskie scenariusze, tworzy spektakle, sama również występuje na scenie. Jest zafascynowana procesem tworzenia sztuki na bazie doświadczeń uczestników. Wierzy, że każdy może być twórcą.

Spotkania raz w tygodniu 60 minut (klasy 1-3) i 90 minut (klasy 4-7).

Dlaczego warto zapisać się na warsztaty teatralne?

Zajęcia teatralne pomagają w budowaniu pewności siebie i wzmocnieniu umiejętności autoprezentacji. Poprzez odgrywanie ról i występy przed innymi ludźmi, uczestnicy uczą się radzenia sobie z tremą, rozwijają swój głos i dykcję oraz nabierają pewności siebie podczas wystąpień publicznych. Teatr to także doskonałe narzędzie do wyrażania emocji, nauki ich nazywania i radzenia sobie z tymi trudniejszymi. Pomaga też rozwijać empatię i zdolność do porozumiewania się z innymi.

Zajęcia teatralne stymulują wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Uczestnicy mają okazję tworzyć postacie, budować światy sceniczne i eksperymentować z różnymi technikami teatralnymi. To z kolei kształci ich umiejętność myślenia poza schematami i zachęca do twórczego podejścia do rozwiązywania problemów. Poprzez uczenie się dialogów, ćwiczenie gestów aktorskich, mimiki i ruchu scenicznego, uczestnicy rozwijają także swoje umiejętności komunikacyjne. Zajęcia teatralne uczą jasnego i efektywnego przekazywania informacji oraz rozwijają umiejętność słuchania i reagowania na innych aktorów.

Teatr to dziedzina, która wymaga współpracy i pracy zespołowej. Podczas zajęć teatralnych uczestnicy mają okazję pracować razem, współtworzyć przedstawienia i wzajemnie się wspierać. To rozwija umiejętności pracy w grupie, zdolność do kompromisu, empatię i szacunek dla innych. Nasze zajęcia gromadzą osoby o różnych umiejętnościach i talentach. Każdy uczestnik może przyczynić się do wspólnego projektu swoimi unikalnymi zdolnościami, co prowadzi do twórczej synergii, która sprzyja nawiązywaniu trwałych przyjaźni.

Warto również podkreślić, że zajęcia teatralne mogą być świetną formą relaksu i zabawy. Pozwalają na oderwanie się od codziennych szkolnych trosk.

Zapraszamy!