Warsztaty twórczego pisania

Interdyscyplinarne warsztaty pisarskie w Talentum nie tylko rozwijają kompetencje literacko-językowe i wyobraźnię, ale również zachęcają do twórczych poszukiwań oraz odczarowują szkolne pisanie pod klucz, przypominając, że tworzenie tekstów może dawać radość. Warsztaty twórczego pisania w kreatywny, „bezbolesny” sposób przygotowują do pisania twórczych form pisemnych, w tym opowiadań, które są jedną z obowiązkowych form obecnych na egzaminie ósmoklasisty.

Na zajęciach powstaną teksty zainspirowane sytuacjami twórczymi. Czasami wykorzystywane będą obrazy, innym razem zdjęcia, muzyka, poezja, itp. Na koniec każdych zajęć podzielimy się swoimi tekstami, żeby się wzajemnie zdopingować i uskrzydlić. Wszyscy jesteśmy w końcu pisarzami, czyż nie?

Warsztaty twórczego pisania to przestrzeń, w której będziemy się wzajemnie inspirować, doświadczać wymiany i kreatywnych działań oraz tworzyć narrację nie tylko o wymyślonych krainach, ale również o sobie, ludziach i świecie w ogóle.

Zajęcia prowadzone są stacjonarnie w Pruszkowie, w kameralnych grupach podzielonych wiekowo (klasy 4-6 oraz 7-8). Spotkania raz w tygodniu 60 min. Dzięki naszym zajęciom dzieci będą mogły poznać przyjaciół, z którymi połączy ich coś więcej niż szkolna ławka 🙂

Dlaczego warto zapisać się na warsztaty twórczego pisania?

Warsztaty pisarskie pomogą dziecku rozwijać swoje umiejętności w zakresie pisania. Dzięki regularnemu ćwiczeniu i otrzymywaniu informacji zwrotnej od nauczyciela oraz innych uczestników, dziecko może doskonalić swoją technikę, styl i wyrażanie myśli. Pisanie jest świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności. Warsztaty pisarskie zachęcają dzieci do eksperymentowania z różnymi stylami pisania, tematami i gatunkami literackimi. Mogą one rozwijać swoją wyobraźnię i tworzyć własne historie, co przyczynia się do rozwoju ich kreatywnego myślenia.

Udział w warsztatach pisarskich daje dziecku możliwość dzielenia się swoimi pomysłami i pracami z innymi. Otrzymywanie pozytywnej opinii i wsparcia ze strony nauczycieli i rówieśników pomaga budować zaufanie i pewność siebie. Dzieci uczą się doceniać swoje osiągnięcia i stają się bardziej otwarte na konstruktywną informację zwrotną.

Warsztaty pisarskie to doskonała okazja do nauki umiejętności komunikacyjnych i współpracy z innymi. Dzieci mają możliwość dyskutowania na temat swoich pomysłów, a praca w grupie może być inspirująca i motywująca, a jednocześnie pomaga rozwijać umiejętności społeczne.

Jeśli dziecko interesuje się pisaniem i ma pasję do tworzenia historii, warsztaty pisarskie mogą pomóc mu rozwijać tę pasję i traktować pisanie jako swoje hobby. Dzięki regularnym zajęciom uczeń może pogłębiać swoje zainteresowania, poznawać innych młodych pisarzy i inspirować się ich pracami. Jeśli natomiast nie przejawia takich zainteresowań, dzięki naszym warsztatom jest w stanie znaleźć w sobie taką pasję i pobudzić chęć do tworzenia czegoś nowego.

Zapraszamy!