O nas4

Tworząc Centrum Edukacyjne, jednym z największych wyzwań było dla nas zebranie wyjątkowych osób, które swoją pasją i talentami chciałyby podzielić się z innymi. Nasz zespół to nie tylko świetni nauczyciele ale również interesujący i ciekawi świata ludzie. 

Marta-biologia

Z wykształcenia biolog i genetyk, właścicielka Centrum Edukacyjnego Talentum, swoją przygodę z nauczaniem zaczęła już na studiach. Jako nauczyciel biologii, oligofrenopedagog i egzaminator maturalny przez wiele lat zdobywała doświadczenie zarówno w gimnazjum jak i liceum ogólnokształcącym, a także prowadząc zajęcia indywidualne i kursy online. 

W czasach szkolnych aktywna harcerka. Od zawsze jednak marzeniem Marty było stworzenie miejsca wyjątkowego, w którym dzieci i młodzież nie musiałyby być traktowane szablonowo, gdzie mogłyby rozwijać swoje pasje i odkrywać talenty. Gdzie zdobywanie nowej wiedzy nie wiązałoby się ze stresem, a uczeń byłby traktowany na równi z nauczycielem. Prywatnie jest osobą bardzo wszechstronną, aktywną i pełną pomysłów.

W wolnym czasie maluje, robi decoupage , gra na gitarze, lubi też podróżować, śpiewać i czytać książki. 

Monika- chemia

Nauczyciel dyplomowany chemii z certyfikatem egzaminatora CKE w zakresie egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Wieloletni nauczyciel prestiżowych liceów, doświadczenie zdobyła również w gimnazjum i szkole podstawowej. Szkolna działaczka i organizatorka wielu inicjatyw takich jak “Dzień Młodego Odkrywcy”  czy cyklu zajęć laboratoryjnych. 

Prywatnie osoba wszechstronna, aktywna i pełna pomysłów. Lubi podróżować, uczyć się języków obcych i czytać książki. Jej misja to uczyć niebanalnie, pomagać swoim uczniom zgłębić tajniki wiedzy chemicznej, tworząc alternatywę dla istniejącego systemu szkolnictwa. Wspierać uczniów w rozwoju w przyjaznej atmosferze oraz łączyć wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną, poprzez dyskusje i eksperymenty chemiczne.

Danuta-fizyka, matematyka

Doktor nauk fizycznych. Ma wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel i wykładowca akademicki zarówno fizyki jak i matematyki. Od lat pomaga uczniom na prywatnych lekcjach. Ukończyła fizykę techniczną na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie pracuje jako wykładowca na wyższej uczelni oraz jest nauczycielem fizyki w jednym z najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie. Przygotowuje z fizyki i matematyki do matury, egzaminów, konkursów oraz udziela pomocy na bieżąco, na każdym poziomie nauczania. 

Nauczanie to jej pasja. Lubi widzieć jak jej pomoc sprawia, że dla kogoś fizyka lub matematyka staje się prosta i zrozumiała Często zmiana podejścia do przedmiotu powoduje, że nauka kończy się sukcesem. Tak właśnie pracuje Danusia. Z uśmiechem i cierpliwością przedstawia przedmioty postrzegane przez uczniów jako najtrudniejsze tak naturalnie, że efekt nie może być niezauważalny. 

Prywatnie? Osoba bardzo pogodna, kochająca życie, o dość wszechstronnych zainteresowaniach. Lubi gotować i czytać książki. 

Ewelina- matematyka, fizyka

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curii – Skłodowskiej w Lublinie. Młoda, pełna energii nauczycielka matematyki w szkole podstawowej. W weekendy ucząca w liceum dla dorosłych. Jej głównym celem jest ciągłe doskonalenie warsztatu pracy. Posiada doświadczenie dydaktyczne z dziećmi zdolnymi jak również mającymi problem z nauką matematyki. Ukończyła studia podyplomowe z Terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką oraz z Fizyki i astronomii. Jest cierpliwa ale wymagająca.

Oprócz miłości do matematyki uwielbia muzykę. Jak twierdzi są to dwie dziedziny ściśle ze sobą połączone. Gitara oraz śpiew to dwie rzeczy, które towarzyszą jej od zawsze.

 

Ewa- język polski

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (UAM w Poznaniu), nauczycielka dyplomowana, polonistka, logopedka, znawczyni wiedzy o kulturze, czynna egzaminatorka OKE (egzaminów: ósmoklasisty i maturalnego), współautorka projektów unijnych, autorka publikacji naukowych i recenzentka książek. Nagradzana za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej (Nagroda Kuratora Oświaty, Nagroda Ministra Edukacji Narodowej). Obecnie pracuje jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i liceum oraz wykładowczyni akademicka. Nominowana przez swoich uczniów do tytułu „Supernauczyciel” i „Najbardziej życzliwy nauczyciel”. Tutorka i opiekunka wielu finalistów i laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych. Kreatywna, pełna pasji i energii. W edukacji stawia przede wszystkim na relacje. Uważa, że lekcja musi być fascynującą podróżą, której celem jest rozwijanie ciekawości, refleksyjności i kreatywności ucznia, a nauczyciel ma być towarzyszem każdej przygody edukacyjnej i uczyć zdumienia otaczającą rzeczywistością.

Zainteresowania: korespondencja sztuk, a zwłaszcza literacko-plastyczne filiacje;
zasady integracji estetycznej w dydaktyce szkolnej i uniwersyteckiej; nowe technologie w edukacji; 
literatura współczesna.

Magdalena- matematyka

Nauczyciel matematyki w liceum ogólnokształcącym i starszych klasach szkoły podstawowej. Egzaminator maturalny, gimnazjalny i ósmoklasisty, czynnie sprawdzający prace uczniów dla OKE Poznań. Łączy w sobie umysł ścisły matematyka z sercem humanisty (ukończyła również studia humanistyczne – filologia języka angielskiego). Z tego powodu równie chętnie pracuje na poziomie rozszerzonym “wyciskając” ze zdolnych uczniów maksimum ich możliwości, jak i z zagubionymi humanistami udowadniając im jak wiele już potrafią. Wyznaje zasadę, że trudne jest tylko to, czego się nie rozumie zatem kluczem do sukcesu jest zrozumienie.

W codziennej pracy chętnie korzysta z innowacji i możliwości multimedialnych jednocześnie pozostając w przyjaznych relacjach ze swoją młodzieżą. Serdeczna współpraca korzystnie wpływa na efekty.

Prywatnie lubi długie spacery w lesie, zieleń i podróże krajoznawcze, gry planszowe i te na konsole… ale nie pogardzi dobrą książką czy filmem.

Jolanta- historia, wos 

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Od dwudziestu lat nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa oraz logopeda. Obecnie uczy w liceum ogólnokształcącym oraz w szkole  podstawowej, od wielu lat współpracuje ze szkołami dla dorosłych we Wrocławiu. Od 2005 roku jest czynnym egzaminatorem maturalnym z historii i wos. . Chciałaby aby młodzi ludzie byli świadomymi obywatelami, żeby krytycznie obserwowali rzeczywistość i żeby polubili historię.  Jest pasjonatką edukacji globalnej, europejskiej oraz prawno człowieczej. W tym obszarze współpracuje z wieloma instytucjami takimi jak Amnesty International. Prowadzi projekty m.in Silence Hate (zmiana języka może zmienić świat). Wieloletni opiekun Samorządu Uczniowskiego. Prywatnie najchętniej odpoczywa w Bieszczadach i czyta kobiece kryminały. 

Radek- geografia

Nauczyciel dyplomowany jednego z najlepszych warszawskich liceów ogólnokształcących i wieloletni wykładowca kursów maturalnych z geografii na SGGW. Jego uczniowie od wielu lat osiągają sukcesy w postaci bardzo dobrych wyników na maturze i w rekrutacji na studia. Podstawą osiąganych sukcesów jest bardzo dobry kontakt nauczyciela z uczniami, umiejętne wspomaganie bieżącej pracy dydaktycznej pracą w sieci w oparciu o różne platformy edukacyjne. Doceniany jest za umiejętność klarownego przekazywania wiedzy i zafascynowania uczniów przedmiotem. Przez swoich uczniów wielokrotnie został nagrodzony tytułem „Nauczyciela roku” i „Nauczyciela prowadzącego najciekawsze lekcje”. Geografia to jego pasja i potrafi tą pasją zarażać. Fascynuje się zwłaszcza meteorologią. O pogodzie, chmurach i klimacie mógłby opowiadać godzinami.

Poza geografią uwielbia dobrą muzykę, film. Kocha podróże, sport, zwłaszcza koszykówkę i piłkę nożną.

Agnieszka- chemia

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Wydziału Chemicznego, prowadzi zajęcia z fizyki i chemii zarówno w języku polskim jak i angielskim. Nauczyciel z doświadczeniem pracy (również z wykładowym językiem angielskim) zarówno w szkole podstawowej jak i liceum ogólnokształcącym takich przedmiotów jak: chemia, fizyka oraz matematyka. Pracowała również w szkole eksperymentalnej oraz szkole kanadyjskiej. Twórca kursów e-learningowe w języku angielskim służących jako powtórka przed brytyjskim egzaminem GCSE i A-levels. Przygotowuje uczniów do tradycyjnej matury rozszerzonej z chemii, a także do matury międzynarodowej.  W swojej pracy szczególnie ceni sobie nowe technologie, które znakomicie wykorzystuje na zajęciach online.  

W wolnym czasie interesuje się tańcem irlandzkim, lubi podróżować i poznawać nowe zakątki świata.  

 

Dagmara- język francuski

Polka mieszkająca we Francji. Nauczyciel, filozof, psychopedagog, animator, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz francuskiego Université Rennes i Université de Bretagne Occidentale w Brest, gdzie zdobyła dyplom magistra filologii romańskiej oraz uprawnienia do nauczania tego języka, jako obcego. Osoba pełna pasji, od lat uczy obcokrajowców języka francuskiego oraz przygotowuje ich do miedzynarodowych egzaminów. Swoje doświadczenie zdobyła pracując w Bretanii w centrum szkoleniowym oraz jako asystentka pedagogiczna. Pracuje zarówno z dziećmi i młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Stale doskonali swoje umiejętności i metody pracy oraz kształci się biorąc udział w licznych kursach i konferencjach pedagogicznych. Nowoczesne technologie nie są jej obce, a lekcje online zawsze są starannie przygotowane i dostosowane do wieku uczestników. Osoba bardzo pogodna, zawsze uśmiechnięta i kochająca życie.

Interesuje się literaturą, podróżami oraz kinem. Stawia na naukę języka poprzez komunikację. Prowadzi zajęcia autorskie.

Aneta- biologia

Nauczyciel dyplomowany  biologii z certyfikatem egzaminatora OKE w zakresie egzaminu
maturalnego na poziomie rozszerzonym oraz magister kosmetologii. Od dwudziestu lat nauczyciel
biologii w szkołach średnich oraz wykładowca uczelniany. Opiekunka laureatów Olimpiady Biologicznej (w tym uczestniczki Olimpiady Międzynarodowej z Biologii). Organizatorka Powiatowego Konkursu Biologicznego dla uczniów SP. Absolwentka studiów podyplomowych kierunku “Przygotowanie kadry pedagogicznej do kształcenia na odległość”, dzięki czemu świetnie czuje się w prowadzeniu lekcji online. Posiada doświadczenie jako wykładowca kursów maturalnych.

Prywatnie, osoba wszechstronna – uwielbia książki, lubi dobre kino, szydełkuje amigurami, uwielbia zwierzęta.

Paweł- język angielski

Językoznawca, psycholog, tłumacz, lektor języka angielskiego od 2007 roku. Ukończył filologię angielską oraz psychologię na Uniwersytecie Warszawskim; studiował językoznawstwo na Uniwersytecie Karola w Pradze i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Włada pięcioma językami; w ostatnich latach związany z nurtem Montessori. Autor testu zdolności językowych dla redaktorów i tłumaczy. Specjalizuje się w przygotowaniu do certyfikatów Cambridge, egzaminów państwowych, olimpiad i konkursów językowych. Niegdyś zwycięzca, laureat i finalista kilku olimpiad przedmiotowych, dziś egzaminator oraz tutor uczniów zajmujących wysokie miejsca na podiach. Pomaga swoim podopiecznym rozpoznawać trudności w zadaniach testowych, przez co wiedzą, której z posiadanych umiejętności powinni użyć w danym momencie. Takie podejście pozwala im zmniejszyć stres związany z przystępowaniem do sprawdzianów, dzięki czemu mogą w pełni skupić się na odpowiedniej prezentacji własnej wiedzy. W jej zdobywaniu wspiera poprzez nawiązywanie do pasji uczniów i zachęcanie ich do samodzielnego odkrywania kolejnych znaczeń, wymyślania interpretacji oraz tworzenia powiązań między językiem a przedmiotem zainteresowania lub życiem codziennym. Podobnie jak doskonali ludzie, doskonałe egzaminy nie istnieją. Do tych drugich można się jednak przygotować tak, aby przejść przez nie z łatwością i pewnością siebie, „przy okazji” zdobywając solidną wiedzę językową, która zostanie z nami na zawsze i umożliwi poszerzanie językowych horyzontów.

Prywatnie psiarz, podróżnik, pasjonat przeróżnych pojazdów.

Aneta- geografia

Nauczycielka dyplomowana geografii w liceum ogólnokształcącym od 2002 roku, a wcześniej również w gimnazjum. Od kilku lat pracuje jako czynna egzaminatorka OKE w Łomży. Od roku jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Warmińsko-Mazurskim.

W pracy kieruje się zasadą tolerancji, prawdy, szacunku i empatii. Jest kreatywną, ciągle rozwijającą się i pełną pasji osobą. Ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych: zajęcia artystyczne oraz etykę i filozofię. We współpracy z Uniwersytetem Warmińsko- Mazurskim i Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynowała wiele projektów edukacyjnych. Wraz ze swoimi uczniami przystąpiła do olimpiady Zwolnieni z teorii.

Swoimi przedsięwzięciami  przyczyniła się  do uzyskania dla swojej szkoły certyfikatu Szkoła Przyjazna Środowisku ( nadanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty). Ciągle podejmuje nowe wyzwania. Obecnie pracuje w zespole ekspertów, profesorów i nauczycieli, którego celem jest propozycja  zmian w egzaminie maturalnym z geografii.

Prywatnie jest żoną i matką dwójki nastoletnich dzieci. Pasjonuje się ogrodem, książką, filmem oraz teatrem.

Ania- chemia

Egzaminator maturalny z chemii, doktor nauk chemicznych i pasjonatka w swojej dziedzinie. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Chemii. Podczas studiów doktoranckich uzyskała Wyróżnienie Rektora Uczelni za osiągnięcia w dziedzinie naukowo-badawczej.  Licznie uczestniczyła w konferencjach naukowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych, gdzie prezentowała wyniki swojej pracy badawczej. Od kilku lat pracuje w Liceum Ogólnokształcącym, przygotowując uczniów do matury rozszerzonej, konkursów oraz olimpiad (często z dużymi sukcesami). Swoją przygodę z nauczaniem rozpoczęła już jako studentka. Organizatorka Powiatowego Konkursu Chemicznego dla uczniów SP. W swojej pracy z uczniami wykorzystuje nowoczesne technologie, pokazując jak bardzo ciekawa i prosta może być chemia. 

Prywatnie sympatyczna, zawsze uśmiechnięta osoba, pełna energii. Jej największą pasją poza nauczaniem jest gra na pianinie i joga. W wolnej chwili lubi dobrą książkę, film i rysunek. Umysł ścisły, dusza artystki.

Marta- język rosyjski, język polski jako obcy

Z wykształcenia filolog języka rosyjskiego i polskiego jako obcego. Z zamiłowania nauczyciel pełen pasji. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która kocha język rosyjski i kocha uczyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Swoje doświadczenie zdobywała ucząc w szkole podstawowej, udzielając korepetycji, prowadząc kursy grupowe oraz indywidualne –  pracując z uczniem w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Rzetelnie przygotowuje swoich uczniów do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego (ukończyła bowiem studia podyplomowe Nauczanie Języka Polskiego jako Obcego). Stale rozwija swoje umiejętności i doskonali swój warsztat pracy, zachwyca się coraz większymi możliwościami wykorzystania nowych technologii w nauczaniu języka obcego.

Marta to energiczna, ciepła i uśmiechnięta osoba, którą cechuje wiara w sukces ucznia, cierpliwość oraz zaangażowanie. Niesamowitą radość sprawia jej dostrzeganie postępów, jakie robią jej uczniowie. 

W wolnym czasie tańczy, gra na gitarze, śpiewa, maluje, a także układa puzzle 3D.

Renata- biologia

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego – biolog ze specjalizacją biologia molekularna. Nauczyciel dyplomowany biologii z 31- letnim stażem pracy w liceum ogólnokształcącym. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu młodzieży do egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym. Uzyskała certyfikat OKE w zakresie egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Ma doświadczenie w pracy na uczelni wyższej. Była pracownikiem dydaktycznym w Kolegium Karkonoskim. Prowadziła zajęcia ze studentami Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Przez kilka lat pracowała z uczniami gimnazjum oraz klasami 6-8 szkoły podstawowej. Przygotowuje młodzież do konkursów i olimpiad przedmiotowych z biologii. Jest osobą pogodną, cierpliwą, empatyczną, komunikatywną i kreatywną. Podczas lekcji panuje przyjemna i naukowa atmosfera. Ceni sobie indywidualne podejście do każdego ucznia. Z przyjemnością prowadzi lekcje online wykorzystując różne zasoby multimedialne. Jest pasjonatką nauk biologicznych i uwielbia dzielić się swoją wiedzą.

W wolnych chwilach czerpie przyjemność słuchając muzyki, fascynują ją podróże i kocha zwierzęta.

Dorota- język angielski

Lektor języka angielskiego, absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Tajniki języka zgłębiała nie tylko podczas wykładów i długich godzin nad książkami, ale również mieszkając, pracując i dokształcając się w Irlandii. Warsztat metodyczny szlifowała uczestnicząc w licznych szkoleniach. Pierwsze kroki jako nauczyciel stawiała pracując w szkole podstawowej i gimnazjum.  Od kilkunastu lat dzieli się swoją wiedzą z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w różnym wieku. Skutecznie przygotowuje do różnych egzaminów: dzieci i młodzi m.in. do egzaminu ósmoklasisty, matury, KET, PET, a dorosłych m.in. do FCE, CAE, TOEIC, TOEFL, BEC Higher. Ogrom satysfakcji, radości i niespodzianek przyniósł jej rok spędzony w małej gruzińskiej wiosce, gdzie w ramach programu wolontariackiego, gdzie w ramach programu gruzińskiego MEN “Teach and Learn with Georgia” uczyła dzieci angielskiego

 

. Nauczyciel wiecznie poszukujący nowych inspiracji.  Z zapałem tworzy nowe autorskie materiały, kompiluje, edytuje, dostosowuje, wszak każdy uczeń jest inny.

Uwielbia odkrywać nowe miejsca i przebywać na łonie natury. Czuje klimat kina francuskiego oraz bałkańskiego.

Kamila- język niemiecki

Kamila jest filologiem i śpiewaczką w jednym: absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz wokalistyki wokalno – aktorskiej Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracuje zawodowo jako śpiewaczka. Jej głos słychać z dalekich odległości, co z pewnością mogą potwierdzić jej sąsiedzi. Ogromną wagę przywiązuje do wymowy, nie tylko w języku ojczystym. Fascynują ją języki obce, szczególnie język niemiecki. Nauka mówienia w języku obcym to dla niej podstawa. Prowadzi również kursy dotyczące fonetyki języka niemieckiego w liryce wokalnej. Realizuje się również jako nauczyciel emisji głosu. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych (w tym zdobywczynią nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie arii niemieckojęzycznej na konkursie im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju).

Energiczna, nie potrafi ustać w miejscu, gadatliwa, dobrze czuje się na scenie, w świetle reflektorów. Jest również lektorką bajek muzycznych “Bajki jak z nut”.

Izabela- język polski

Certyfikowany egzaminator Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego z języka polskiego. Nauczyciel dyplomowany, który od lat innowacyjnie kreuje swój warsztat pracy w oparciu o nowe technologie i narzędzia TIK. Pasjonatka wykorzystania iPada w edukacji humanistycznej. Ambasadorka międzynarodowego programu wymiany kulturowej Flex Program i olimpiady społecznej Zwolnieni z Teorii. Terapeutka dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania. Członek europejskiego środowiska EPALE – Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Ekspert metody Design Thinking w edukacji, a także technologii informacyjno-komunikacyjnych. Współtwórczyni metodycznych kursów online, webinariów dla środowiska nauczycielskiego, a także konferencji metodycznych.

Język polski powinien być tak prowadzony, by młody człowiek widział potrzebę efektywnej komunikacji, doskonalił argumentację, ale przede wszystkim odkrywał niezwykłe obszary humanistyki: literaturę, sztukę, kulturę. Właśnie dlatego należy go zaczarować tą niezwykłą podróżą w nieznane – choćby narzędziami Design Thinking.

Prywatnie mama dwójki dzieci, właścicielka słodkiego bostona, zakochana po uszy w pielęgnacji ogrodów pasjonatka florystyki i aranżacji wnętrz.

Basia- język francuski

Absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Francuskiego UJ i Université d’Orléans. Specjalizuje się w nauczaniu zdalnym, używając wielu motywujących i ułatwiających naukę aplikacji. Przez kilka lat prowadziła szkolenia w dziale francuskim i frankofońskim dużych firm międzynarodowych, współpracując z osobami z całego świata. Interesuje się nowymi możliwościami i rozwiązaniami jakie pojawiają się w nauczaniu zdalnym. Materiał przedstawiany jest w sposób ciekawy, dynamiczny i angażujący każdego uczestnika. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb, tempa pracy i wieku ucznia. Materiał z lekcji jest w pełni udostępniany uczniom w interaktywnej karcie pracy, zawierającej nagrania, zadania z lekcji i dodatkowe materiały uzupełniające. Nauczanie szybkiej komunikacji w języku francuskim, przygotowanie do certyfikatów, pomoc w opanowaniu materiału z lekcji w szkole, konwersacje, zajęcia z elementami prawa francuskiego i możliwość poszerzenia materiału o francuski kanadyjski.

Prywatnie miłośniczka książek, gier planszowych i języków obcych. Relaksuje się przy muzyce Francis Cabrel.